ЄС посилить контроль за експортом товарів подвійного призначення

ЄС посилить контроль за експортом товарів подвійного призначення

Укрінформ
Європейський Союз має намір посилити режим контролю за експортом, торгівлею та обслуговуванням товарів подвійного призначення, які можуть використовуватися як у цивільних справах, так і з військовою метою.

Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

«Посли країн ЄС сьогодні погодили мандат Європейської Ради на перегляд регуляторних правил щодо контролю за експортом, торгівлею, технічним обслуговуванням, транзитом та передаванням товарів подвійного призначення. На цій основі керівництво Європейської Ради розпочне переговори з Європейським парламентом», - йдеться у повідомленні.

Метою такого кроку є зміцнення режиму нерозповсюдження зброї масового знищення та засобів її доставки, сприяння регіональній безпеці, миру і стабільності, а також забезпечення поваги до прав людини та до міжнародного гуманітарного права.

Читайте також: Євросоюз 20 червня продовжить економічні санкції проти Росії - ЗМІ

Нові правила, зокрема, передбачатимуть посилення політики ліцензування такої продукції шляхом запровадження нової системи експортного контролю (EU GEAs), а також гармонізацію системи контролю за її постачанням та обслуговуванням.

Регуляторні правила охоплюватимуть також засоби кіберспостереження, що надає компетентним органам країн ЄС можливість здійснювати контроль за експортом та обслуговуванням таких систем з використанням звичайних правил, які стосуються товарів, які не мають властивостей подвійного призначення, у випадках, коли їх використання може призвести до серйозних порушень прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-