РФ планує набрати у “Путінюгенд” мільйон дітей - InformNapalm

РФ планує набрати у “Путінюгенд” мільйон дітей - InformNapalm

Фото
Укрінформ
Мілітаризація дітей стала невід'ємною частиною державної політики Росії, а всеросійський мілітарний рух “Юнармія” нараховує вже понад 500 тисяч дітей. До 9 травня 2020 року цю цифру планується збільшити вдвічі - залучити до 1 млн дітей.

Про це повідомляє сайт міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

“Мілітаризація дітей вже стала невід'ємною частиною державної політики Росії, спрямованої на підготовку країни до розширення військової агресії. За останні 10 років в Росії збудовано добре організовану і розгалужену систему військової підготовки дітей, яка швидко розвивається та охоплює все більше неповнолітніх, включно з дітьми дошкільного віку. Замість пошуку і розвитку талантів у сфері науки, техніки, культури чи гуманітарних дисциплінах, Кремль обирає будувати багатомільйонну армію: здійснює масштабний пошук та відбір рекрутів і готує до майбутніх війн. Станом на 8 травня 2019 року понад 500 тис. дітей вступило до всеросійського мілітарного руху "Юнармія", - йдеться в статті.

Як зазначається, військово-пропагандистська робота охоплює не лише російських дітей, а й дітей, що проживають на окупованих територіях, а також дітей з країн-союзниць Росії (Білорусь, Сербія). “Така мілітаризація становить загрозу як для самих неповнолітніх, так і для країн, що вже стали чи є потенційними цілями російської агресії”, - зазначають автори статті.

На даний момент до військової підготовки дітей віком від 3 до 18 років у Росії залучені Міноборони, Міносвіти і науки, ФСБ, МНС, МВС, Слідчий комітет, інші органи державної влади Росії, Російська Православна Церква (РПЦ), різноманітні парамілітарні організації.

За інформацією InformNapalm, на початку березня 2019 року Міноборони РФ оголосило про плани відкрити більше 500 центрів "Юнармії" по всій країні на базі будинків офіцерів та центрів військово-патріотичного виховання. Згідно з планом, фінансування, відкриття та діяльність таких центрів буде забезпечуватися Міністерством оборони РФ. Крім того, заступник міністра оборони РФ, начальник головного військово-політичного управління збройних сил РФ Андрєй Картаполов заявив, що "Юнармія" в 2019 році має з'явитися в усіх школах Росії - близько 42 тис. шкіл.

Читайте також: Окупанти в Криму відкрили центр, де вчитимуть дітей поводитися зі зброєю

Міноборони РФ також в середині лютого 2019 року поставило перед підприємствами військово-промислового комплексу (ВПК) завдання з розвитку "Юнармії": створити на кожному підприємстві загони "Юнармії" та організувати військово-патріотичні секції та клуби.

Зростає не лише кількість членів "Юнармії”, наголошують в InformNapalm, а й розширюється її структура. Так в кінці 2017 року в складі "Юнармії" з'явився "Юнфлот". “Члени "Юнармії" проходять заняття з різних військових дисциплін, знайомляться з бойовою технікою, стріляють з автоматичної зброї, стрибають з парашутами, виїздять на різноманітні військові збори в табори та на полігони. Військова підготовка юнармійців здійснюється як у вільний від основних шкільних занять час, так і замість них”, - повідомляється в матеріалі.

Втім "Юнармія" – це лише незначна частина комплексної системи військового виховання неповнолітніх. Масштаби залучення російських дітей до військової підготовки значно ширші. Мілітаризація швидкими темпами охоплює не лише дітей в школах, але й дитячих садочках. Зовсім маленьких дітей привчають співати воєнні пісні, малювати та моделювати військову техніку, грати у військові ігри.

Така мілітаризація системи освіти і суспільства, на думку експертів, може серйозно вплинути на особистість дітей і на їхнє майбутнє життя, повідомляють в InformNapalm.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-