В Австрії спалахнув скандал через нападки на відомого журналіста

В Австрії спалахнув скандал через нападки на відомого журналіста

Укрінформ
Політики від урядової "Австрійської партії свободи" (FPO) виступили з жорсткою критикою, аж до вимоги звільнення, на адресу одного з найвідоміших журналістів країни Арміна Вольфа.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

"Я очікую, що Врабетц (гендиректор ORF Александер Врабетц – ред.) втрутиться. Як платник податків, не як політик, я також не бачу ніякого іншого шляху, як звільнення Вольфа. Він – партійний пропагандист на суспільному мовнику", - заявив генеральний секретар FPO Гаральд Вілімскі, коментуючи конфлікт, який спалахнув через інцидент під час його інтерв’ю з  ведучим програми ZiB2 на суспільному телерадіомовнику ORF Арміном Вольфом.

Гаральд Вілімскі був запрошений як лідер списку FPO на травневих виборах до Європарламенту на інтерв’ю в новинну програму ZiB2 наприкінці квітня. Зустріч відбулася на тлі скандалу навколо вірша антимігрантського характеру, який написав політик від FPO, віце-мер австрійського містечка Браунау-ам-Інн. В памфлеті під назвою "Міський пацюк", який був опублікований у місцевій партійній газеті FPO, містилися порівняння людей з пацюками, висловлювання проти змішування культур і антимігрантські застереження. На тлі різкої критики з боку різних політсил країни - як опозиційних, так і партнерів FPO по коаліції з "Австрійської народної партії" (на чолі з канцлером Себастіаном Курцем), віце-мер Браунау був змушений залишити посаду.

Під час інтерв’ю багаторічний генсек FPO став на підтримку свого місцевого колеги. Тоді журналіст Армін Вольф, відомий, зокрема, своїм жорстким інтерв’ю з президентом РФ Володимиром Путіним, підняв іншу антимігрантську історію – плакат молодіжної організації FPO в федеральній землі Штирія. На плакаті, який досі опублікований на сайті, в яскравих кольорах зображена пара австрійців в традиційному одязі, оточена темними та злобними постатями, з бородами та великими носами, які, вочевидь, символізують мігрантів-мусульман. Супроводжувався малюнок написом "Традиція перемагає міграцію". При цьому ведучий вивів на екран інше расистське зображення (на той час – єврея) з антисемітської газети "Штурмовик" часів націонал-соціалізму та запитав, чим відрізняють ці два малюнки.

Такі паралелі FPO з нацистами розлютили генсека нинішньої правлячої партії, який прямо в ефірі пообіцяв журналісту, що "це не залишиться без наслідків".

Згодом разом із рекомендацією гендиректору ORF звільнити Вольфа, з критикою на адресу журналіста виступив і очільник FPO, віце-канцлер Гайнц-Крістіан Штрахе, який назвав порівняння "гидким" та порадив гендиректору ORF поговорити з журналістом на тему об’єктивності. Крім того, з критикою на адресу Вольфа виступили інші політики від правопопулістської партії, яка також відома своїми проросійськими висловлюваннями.

Натомість сам журналіст, який отримав підтримку з боку австрійських та німецьких колег, вважає погрози неприпустимими та вбачає прагнення FPO встановити контроль над суспільним мовником. На його підтримку виступив гендиректор ORF, рада редакторів ORF висловила протест проти "вербальних погроз", а Союз журналістів Німеччини заявив, що "вороги преси не повинні перемогти".

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що він "є прихильником незалежних ЗМІ", а міністр з питань ЗМІ Гернот Блюмель повідомив, що політики не повинні втручатися у справи суспільного телерадіомовника.

Читайте також: Росія хоче дестабілізувати Україну "паспортизацією" Донбасу — Австрія

Як повідомляв Укрінформ, згідно з цьогорічним рейтингом свободи ЗМІ від "Репортерів без кордонів", Австрія опустилася за рік на п’ять позицій - з 11 на 16 місце. Значне погіршення ситуації зі свободою преси в Австрії пов’язують зі словесними нападками з боку політиків на журналістів, які почастішали після входження до коаліційного уряду "Австрійської партії свободи" (FPO). Окрім іншого, очолюване політиком від FPO Міністерство внутрішніх справ у своєму внутрішньому документі визначило "критичні" ЗМІ, яким було обмежено доступ до інформації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-