Держдеп США ввів санкції проти прем'єр-міністра Чечні

Держдеп США ввів санкції проти прем'єр-міністра Чечні

Укрінформ
Зовнішньополітичне відомство США оголосило про введення санкцій проти прем'єр-міністра Чеченської республіки Росії Мусліма Хучієва через його причетність до катувань та інших знущань над людьми.
Про це офіційно заявили в Держдепартаменті США в четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Державний департамент публічно запроваджує санкції проти голови (прем'єр-міністра) уряду Чеченської республіки РФ Мусліма Хучієва", - підкреслили в американському відомстві.

При цьому наголошується, що основна причина такого рішення – "причетність (Хучієва – ред.) до грубих порушень прав людини", зокрема до катувань.

Читайте також: США ввели санкції проти міжнародних мереж підтримки Хезболли

Під санкції Держдепу також потрапила дружина чеченського прем'єр-міністра, Сапіят Шабазова. Їм забороняється в'їжджати на територію Сполучених Штатів.

"Ми наголошуємо, що недавня доповідь, підготовлена в рамках Московського механізму ОБСЄ, підтвердила, що чиновники чеченського уряду безкарно чинили й продовжують вдаватися до серйозних порушень прав людини та інших зловживань", - підкреслили в Держдепартаменті США.

Серед таких дій перераховуються утиски й переслідування, довільні й незаконні арешти чи затримання, катування, насильницькі зникнення та позасудові затримання. "Ми вкотре закликаємо російські федеральні органи влади притягти до відповідальності чиновників, відповідальних за порушення прав людини в Чечні, включаючи Мусліма Хучієва",- наголосили в Державному департаменті США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-