Найбільш відчутними для Кремля будуть банківські санкції - експерт

Найбільш відчутними для Кремля будуть банківські санкції - експерт

Укрінформ
Для того, щоби реально вплинути на поведінку Кремля й примусити Росію припинити агресію в Східній Європі, потрібно один за одним блокувати санкціями великі російські банки, однак на це має бути політична воля країн Заходу.

Таку оцінку висловив в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу колишній радник віце-президента США, екс-помічник глави Пентагону Майкл Карпентер.

"США можуть зробити це в односторонньому порядку, ми можемо застосувати повні обмеження на всі операції для російських банків. Якщо б ми зробили це навіть проти одного з десяти найбільших російських банків, то мали б моментальний фінансовий ефект", - зауважив Карпентер, який зараз очолює Центр Байдена при Пенсильванському університеті.

За його словами, ці заходи керівництво Кремля відчуло б одразу.

Читайте також: Україна може увійти до НАТО навіть з окупованими територіями - Карпентер

Як приклад він навів подібну політику США щодо Ірану в 2013-2015 рр., яка призвела до повернення Тегерана до столу переговорів в контексті ядерної угоди.

"Але ми досі й близько не вчинили так із Росією, хоча для нас це нескладно", - зазначив Карпентер.

Він підкреслив, що такою є позиція не тільки Сполучених Штатів, а й Заходу в цілому. "І це насправді є великою помилкою", - зазначив американський експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-