Меркель розповіла, що робить її країна задля безпеки людей

Меркель розповіла, що робить її країна задля безпеки людей

Укрінформ
Хоча Німеччина не наближається поки що до поставленого завдання в 2% ВВП витрат на оборону, вона робить чимало в інших сферах, пов'язаних із забезпеченням безпеки і стабільності.

Про це сказала канцлер ФРН Ангела Меркель у вівторок у Берліні на міжнародній конференції Global Solutions Summit, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми будемо йти до двохвідсоткової мети, але не за рахунок урізання інших витрат», - сказала Меркель.

За її словами, Німеччина працює над такими проблемами, які також мають відношення до безпеки, зокрема над запобіганням кризам, боротьбою з тероризмом, наданням допомоги в розвитку іншим країнам тощо. Як приклад вона навела участь ФРН у місії в Малі, а також те, що Німеччина є другим найбільшим донором для сирійців.

Читайте також: Меркель: Буду до останнього боротися за упорядкований Brexit

За останні 30 років, за даними Меркель, Німеччина з кожним роком бере на себе все більше відповідальності, що не має відношення до НАТО.

Вона закликала дивитися не тільки на цифри, а й на динаміку, нагадавши, що протягом декількох років ФРН підвищила свої оборонні витрати з порівняно низьких 1,18% до 1,35% в 2019 році. Передбачається, що в 2024 році показник досягне 1,5%.

Раніше Меркель вже заявляла, що Німеччина поки не досягла завдання витрачати на оборонні цілі 2% ВВП, але дотримується своїх обіцянок і йде до мети.

Читайте також: Мусульмани Німеччини вимагають посилити охорону мечетей

Президент США Дональд Трамп неодноразово критикував союзників по Північноатлантичному альянсу через те, що вони не платять мінімальні внески на колективну оборону, встановлені на рівні 2% ВВП від кожної країни, тоді як США платять понад 4%, забезпечуючи таким чином понад 70% бюджету НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-