Демократи налаштовані подолати вето Трампа щодо ситуації на кордоні

Демократи налаштовані подолати вето Трампа щодо ситуації на кордоні

Укрінформ
Демократична більшість Палати представників США має намір вже за 10 днів провести голосування, щоби подолати вето президента, яке він наклав на резолюцію про припинення дії надзвичайного стану на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє американське центральне видання The Hill.

"Палата представників проведе голосування щодо подолання вето 26 березня, після того, як законодавці повернуться після тижневої перерви", - заявила спікер нижньої палати, конгресвумен від демократів Ненсі Пелосі.

Втім, як пише The Hill, голосування навряд чи отримає необхідну більшість для врятування резолюції – для цього потрібно мінімум дві третини голосів, враховуючи те, що ініціативу підтримують лише 13 республіканських конгресменів.

Крім того, щоби резолюція набула чинності попри блокування Трампа, за неї також мають проголосувати принаймні дві третини членів верхньої палати. Поки що в Сенаті США на сторону демократів перейшли 12 республіканців, тобто не вистачає ще восьми голосів.

Навіть у разі провалу голосування щодо подолання вето, демократи мають намір порушити питання про конституційну відповідність оголошеного президентом Трампом надзвичайного стану на південному кордоні США. Це забезпечить обґрунтування для судових процесів, які паралельно розглядають позови проти розпорядження президента.

Минулого місяця глава Білого дому видав указ про введення надзвичайного стану національного рівня на південному кордоні США. Це відкрило для нього можливість залучити мільярди доларів для будівництва стіни на кордоні з інших статей бюджету в обхід Конгресу. Рішення президента обурило демократів і частину республіканців, які побачили в цьому небезпечний прецедент нецільового перерозподілу державних коштів президентом.

Крім того, демократи наголошують, що стіна на кордоні – це передвиборче гасло Трампа, яке він неодноразово обіцяв втілити "за рахунок Мексики". Однак, коли у нього нічого не вдалося, президент вирішив залучити мільярди з бюджету Сполучених Штатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-