Без реакції НАТО російські літаки можуть з’явитися над Варшавою та Прагою — Дуда

Без реакції НАТО російські літаки можуть з’явитися над Варшавою та Прагою — Дуда

Укрінформ
Росія здійснює різноманітні провокації, зокрема порушуючи повітряний простір країн НАТО, що є своєрідним тестом для безпеки й перевіркою готовності країн Альянсу реагувати на провокації.

Про це під час прес-конференції у Празі у рамках відзначення президентами “Вишеградської групи” 20-річчя членства Польщі, Чехії та Угорщини в НАТО заявив президент РП Анджей Дуда, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Спроби порушення російськими літаками повітряного простору інших країн є провокацією і своєрідним тестом на безпеку: відреагуємо ми чи ні. Якщо ми перестанемо реагувати, то завтра матимемо російські літаки над Прагою, над Варшавою, а після завтра, можливо, над Берліном”,- заявив Дуда.

Він підкреслив, що для нього очевидним є факт, що Росія намагається поділити країни НАТО, країни західної демократії.

"Для мене очевидно, що такі дії ведуться Росією. Щодо цього ніхто, напевно, немає сумніву",- констатував президент.

Польський лідер підкреслив, що Росія активно провокує країни Заходу не лише у повітрі, але й в інших вимірах.

"Я маю на увазі питання кібербезпеки, різноманітні хакерські атаки, фейки, які з’являються в соцмережах, чи створення великої кількості фальшивих акаунтів, через які пізніше робляться спроби впливу на світ політики",- зазначив він.

На його переконання, замах російських спецслужб торік у Великій Британії на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля є демонстрацією російської сили та нахабства. Утім, як переконує Дуда, Росія також веде значно витонченіші дії розвідувального характеру, зокрема і у сфері кібертероризму.

Читайте також: У Конгресі США заявляють про підтримку приєднання України до НАТО

Дуда зауважив, що подібні дії досить часто є результативними.

"Вони мають на меті посварити нас, викликати чвари й сумніви між країнами Північноатлантичного Альянсу. Це дії, які реалізуються у багатьох площинах",- констатував президент РП.

Раніше, під час свого виступу у Празі Дуда зауважив, що загрози, перед якими стояли Польща та інші країни регіону 40 років тому, сьогодні повертаються, щоправда, у трохи зміненому вигляді.

На його переконання, країни Альянсу повинні на це реагувати відповідним чином.

Дуда також запевнив, що Польща зробила висновки з історії, відтак сприймає свої союзницькі зобов’язання в рамках НАТО дуже серйозно.

Польща, Чехія та Угорщина офіційно стали членами НАТО 12 березня 1999 року. Словаччина приєдналася до Альянсу у наступній хвилі розширення у 2004 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-