Скрипалі живі, але не хочуть зустрічатися з представниками РФ - британський посол

Скрипалі живі, але не хочуть зустрічатися з представниками РФ - британський посол

Укрінформ
Посол Великої Британії в РФ Лорі Брістоу заявив, що Сергій та Юлія Скрипаль живі, але не хочуть зустрічатися з російською дипмісією.

Про це посол повідомив "Інтерфаксу".

"Я можу підтвердити, що вони живі. Я можу підтвердити, що запит російського посольства з проханням зустрітися з ними був переданий їм. Вони не хочуть зустрічатися з представниками російського посольства. Мені здається, не так уже й важко зрозуміти, чому вони можуть не хотіти зустрічатися з представниками російської держави. Це їх вибір", - сказав Брістоу.

Так він прокоментував заяву російського посольства в Лондоні, в якій російська дипмісія зазначила, що не може констатувати, що Скрипалі живі. При цьому дипломат підкреслив, що якщо Скрипалі захочуть зустрітися з представниками російської дипмісії, то британська сторона надасть таку можливість: "Якщо ні, то ми не маємо права нав'язувати їм зустріч з російськими чиновниками. Вони, зрозуміло, знаходяться у безпечному місці. Їх намагалися вбити, використовуючи нервово-паралітичну речовину. Наш обов'язок захистити їх".

За словами Брістоу, Велика Британія не зацікавлена ​​в спільному розслідуванні з російською стороною. "Ми впевнені, що знаємо, хто ці люди. Ми також впевнені, що російський уряд знає, хто ці люди. Якщо російський уряд захоче надати нам інформацію про свою причетність або причетність своїх співробітників, ми будемо це вітати, але ми не збираємося проводити спільне розслідування", - підкреслив британський посол.

Він уточнив, що Лондон володіє значно більшою інформацією по справі Скрипалів, ніж публікується в ЗМІ: "Зрозуміло, у нас є більше інформації. Ми не будемо публікувати цю інформацію в ЗМІ, так як це могло б викликати упередження у суду".

Читайте також: Фігурант справи Скрипалів засвітився в Болгарії біля офісу іншої ймовірної жертви

Як повідомляв Укрінформ, 5 березня 2018 р. колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочку Юлію було знайдено без свідомості в британському Солсбері і госпіталізовано з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервовий реагент "Новічок" російського походження.

Пізніше, 30 червня, відбулося отруєння "Новічком" двох осіб в сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла, її партнер - 45-річний Чарлі Роулі вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють в спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані - "Олександр Петров" (справжнє ім'я Олександр Мішкін) і "Руслан Боширов" (справжнє ім'я Анатолій Чепіга) - є офіцерами ГРУ.

Пізніше розслідувачі The Insider і Bellingcat розповіли про третього отруйника Скрипалів і опублікували фотографію цього підозрюваного - співробітника ГРУ "Сергія Федотова", справжнє ім'я якого Денис Сергєєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-