Австрійка, яка просила Путіна ввести війська, отримала 14 років тюрми

Австрійка, яка просила Путіна ввести війська, отримала 14 років тюрми

Укрінформ
Кримінальний суд Граца (австрійська федеральна земля Штирія) визнав винною у державній зраді лідерку підпільної радикальної організації "Staatenbund Osterreich" ("Конфедерація Австрія"), в основі якої лежало заперечення легітимності існування австрійської держави та її законів.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, суд присудив 14 років ув’язнення самозваній "президентці" Моніці Унгер, яка відома також своїм зверненням до президента РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська в Австрію та передати їй владу.

Згідно з суддею, вирок має бути чітким сигналом того, що злочини проти держави в Австрії толеруватися не будуть.

Всього по справі проходили 14 осіб. Заступник Моніки, колишній поліцейський, отримав 10 років в’язниці, решта - від 9 місяців до 3 років.

Як повідомляв Укрінформ, судовий процес в Австрії над членами підпільної радикальної організації "Staatenbund Osterreich" ("Конфедерація Австрія") розпочався 15 жовтня 2018 року. Обвинувачені виступали за повалення влади та створення перехідного військового уряду, а самозвана "президентка" "Конфедерації Австрія" навіть зверталася до президента РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська та передати їй владу.

Прихильники "Staatenbund Osterreich" належать до так званих "Staatsverweigerer" ("ті, які заперечують державу") – осіб, які не визнають законів держави, створюють паралельне суспільство, підпільно виготовляють свої посвідчення особи, водійські права та інші "документи" й "довідки". Згідно з даними австрійської прокуратури, всього в Австрії налічується близько 2700 прихильників "Конфедерації Австрія".

Очолила засновану у 2015 році організацію самозвана "президент" Моніка Унгер, колишній місцевий політик від ультраправої "Австрійської партії свободи"(FPO). Вона разом з іще 26 особами була затримана під час рейдів по всій країні у квітні 2017 року. Перед судом постали 14 членів організації, включаючи "президентку", за обвинуваченням у державній зраді, участі у ворожому до держави утворенні, а також в шахрайстві (члени організації платили різноманітні внески, які концентрувалися в руках "президента").

За інформацією прокуратури, обвинувачені планували створити "перехідний уряд" за допомогою військових. З цією метою вони комунікували з військовими, спонукаючи їх долучитися до "спільної справи". Також планувалося заарештувати членів федерального та земельного урядів, інших представників влади: з цієї метою з серпня 2016 по квітень 2017 року було видано навіть "ордери на арешт" 216 осіб. У квітні 2017 року також планувалося захопити місцевий суд у Граці, щоб там вчинити "народне правосуддя", заявили в прокуратурі Австрії.

Читайте також: В Австрії судять підпільників-радикалів, які закликали Путіна "ввести війська"

Повідомлялося, що саме після того, як військових не вдалося залучити, "президент" Моніка Унгер і зверталася з листом до Путіна ввести війська, де, зокрема, скаржилася, що "австрійські чиновники не сприймають її серйозно".

Австрійські прокурори також зазначають, що "Staatenbund Osterreich" схожа за своєю суттю до руху "рейхсбюргерів" (Reichsburgern) - ультраправого руху в Німеччині, прихильники якого не визнають легітимність існування Федеративної Республіки Німеччина та вважають себе громадянами "Другого німецького Рейху". Під час судового процесу вони вказали на те, що в Німеччині вже були смерті, пов’язані з членами цього руху, а тому потрібно з усієї серйозністю ставитися і до прихильників "Staatenbund Osterreich".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-