"Золоті візи" загрожують безпеці ЄС – Єврокомісія

Укрінформ
Продаж громадянства або посвідок на проживання у країнах-членах ЄС збільшує ризик проникнення на територію блоку членів організованих злочинних угруповань, корупції та відмивання грошей.

Про це йдеться у драфтовому звіті Єврокомісії, який буде опублікований у середу, повідомляє Reuters.

"Європейська Комісія попередить, що програми щодо продажу громадянства або посвідок на проживання в країнах-членах ЄС можуть допомогти іноземним організованим злочинним угрупованням проникнути на територію блоку та збільшують ризик відмивання грошей, корупції та ухилення від сплати податків", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, з-поміж 28 країн-членів ЄС тільки на Мальті, на Кіпрі та в Болгарії можна купити громадянство за інвестиції від одного до двох мільйонів євро.

Посвідку на проживання можна придбати за гроші у двадцяти країнах Євросоюзу. Ціни за посвідку на проживання коливаються від 15 тисяч євро у Хорватії до п’яти мільйонів євро в Люксембурзі та Словаччині

Таким чином порушуються чинні правила ЄС, згідно з якими люди "фізично" мають проживати у країні-члені блоку, щоб претендувати на громадянство у ній.

У Єврокомісії вважають, що продаж посвідок на проживання іноземцям має схожі ризики, як і продаж паспортів в обмін на інвестиції.

Тому європейські чиновники запропонують створити експертну групу, яка до кінця року має виробити рекомендації і заходи, за допомогою яких можна буде зменшити ризики від програм з продажу "золотих віз".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-