Юнкер застерігає від ідеї “двох Європ”

Юнкер застерігає від ідеї “двох Європ”

Укрінформ
Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер застеріг європейських політиків від просування концепції «двох Європ», яка може бути руйнівною для спільних підходів та цінностей.

Про це Президент Єврокомісії заявив у п’ятницю у Бухаресті під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Румунії Віорікою Денчіле, відповідаючи на запитання щодо існуючих тенденцій «євроскептицизму», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хотів би, щоб ми припинили думати, що у нас є дві Європи. Одна Європа, якою вона була, назвіть її Західною Європою, і ті країни, які приєдналися у 2004 році, і, безумовно, 2007-му, коли до ЄС увійшла Румунія. Я хотів би, щоб під час головування Румунії ми були здатні продемонструвати, що Європейський Союз – це організація, де всі держави-члени зустрічають однакове ставлення до себе», - зазначив Жан-Клод Юнкер.

Він підкреслив, що не сприймає будь-які спроби нав’язати Єврокомісії або Європейському Парламенту підхід, за яким нюанси або відмінності у «нових країнах» ЄС представляються як доказ розділу Європи та незгоди між її окремими державами.

Читайте також: Орбан підтримує створення варшавсько-римського блоку євроскептиків

«Це не той випадок. Призначення Єврокомісії – служити країнам-членам, і це означає – всім країнам ЄС, без жодних виключень», - додав Президент Європейської Комісії.

Як раніше повідомляв Укрінформ, глава уряду Угорщини Віктор Орбан висловив «абсолютну підтримку» польсько-італійській ініціативі зі створення правого блоку «євроскептиків» для виборів до Європейського парламенту.

Перше фото EPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-