Грузія відхилила кандидатуру посла США через її прихильність до Саакашвілі - ЗМІ

Грузія відхилила кандидатуру посла США через її прихильність до Саакашвілі - ЗМІ

Укрінформ
Грузія відхилила кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США у Тбілісі, оскільки в грузинському уряді вважають, що вона надто прихильна до екс-президента Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє видання Foreign Policy з посиланням на дипломатичні джерела у Вашингтоні.

"(Кандидатура) кар’єрного американського дипломата, яку повинні були призначити послом у Грузії, очевидно була відкинута невеликою кавказькою країною, оскільки деякі представники грузинського уряду вважають, що вона (Брінк - ред.) надто прихильна до прозахідного колишнього президента", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Грузія заявила, що не підпише агреман - попередню згоду держави на прийняття певної особи як глави дипломатичного представництва іншої держави - для Брінк.

Брінк є кар’єрним дипломатом з багаторічним досвідом роботи в Європі, вона двічі працювала послом у Грузії, і нинішній уряд у Тбілісі вважає, що вона підтримує Саакашвілі.

Читайте також: Грузія підписала контракт з Францією на поставку систем ППО

Однак чиновники обох країн, з якими спілкувалися журналісти Foreign Policy, заперечують твердження, що Брінк підтримує Саакашвілі. Вони характеризують її як професіонала, яка ніколи не виказувала надмірну прихильність до Саакашвілі чи його партії.

За інформацією одного з американських дипломатів, помічник державного секретаря США з питань європейських та євразійських відносин Весс Мітчелл наполегливо виступає за призначення Брінк послом у Грузії.

Державний департамент відмовився коментувати ситуацію і порадив звертатися до Білого дому, який наразі офіційно не оголошував кандидатуру посла у Грузії. В уряді Грузії також відмовилися коментувати це питання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-