Уряд Латвії не зміг сформувати вже другий кандидат у прем’єри

Уряд Латвії не зміг сформувати вже другий кандидат у прем’єри

Укрінформ
Президент Латвії Раймонд Вейоніс відкликав кандидатуру лідера партії KPV LV АЛДІС Гобземса на посаду прем'єр-міністра.

Про це повідомляє портал Delfi.

Під час зустрічі, що відбулася в понеділок, 10 грудня, між представником KPV LV АЛДІС Гобземсом і президентом Раймондом Вейоніс, глава держави заявив, що відкликає кандидатуру Гобземса як кандидата на пост прем'єра", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Вейоніс почне консультації з партіями з приводу подальших кроків по створенню нового уряду.

Вейоніс висунув Гобземса на посаду прем'єр-міністра 26 листопада. Він дав Гобземсу два тижні на формування уряду, яке заручиться підтримкою парламентської більшості. До 10 грудня мали бути названі міністри і основні завдання уряду.

Гобземсу сформувати уряд не вдалося. Спочатку в переговорах брали участь шість партій, потім Гобземс виключив з переговорів "Для розвитку / За!" і запропонував розподіл портфелів, найбільше - Нової консервативної партії (НКП), але за умови, що вона скасує "червоні лінії" і увійде в уряд разом з Союзом "зелених" і селян (СЗС).

Читайте також: Латвія останньою з країн ЄС відмовилася від міграційного пакту ООН

НКП до цього не була готова, і Гобземс запропонував "план Б" - уряд професіоналів, яке не отримало підтримки партій. У суботу ввечері партіям був запропонований черговий план - коаліція з чотирьох Партій без СЗС.

Гобземс був другим кандидатом в прем'єр-міністри після лідера НКП Яніса Борданса.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-