США, Канада і Мексика підписали нову NAFTA

США, Канада і Мексика підписали нову NAFTA

Укрінформ
Лідери Канади, США та Мексики підписали оновлену Північноамериканську угоду щодо вільної торгівлі (NAFTA).

Церемонія підписання пройшла на полях саміту G20 в Аргентині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Із самого початку перемовин у фокусі нашої уваги була потреба зберегти робочі місця для середнього класу та заохотити економічне зростання. Нова NAFTA зберігає вільний від тарифів доступ у північноамериканському торговельному блоці та убезпечує важливі транскордонні ланцюжки постачання, що роблять Північну Америку більш конкурентоспроможною на світовому рівні”, - сказала після церемонії підписання міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Читайте також: Нова угода замість NAFTA зміцнила канадську та мексиканську валюти

Після підписання президентом США Дональдом Трампом, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та президентом Мексики Енріке Пенья Ньєтьо, нова угода ще мусить пройти процедуру затвердження на національному рівні кожної із трьох країн.

Прикметно, що нова торговельна угода матиме різну назву у кожній із країн. Так, у США вона називатиметься USMCA, тобто Угода між США, Мексикою й Канадою. Натомість у Канаді документ офіційно називатиметься CUSMA, тобто Угода між Канадою, США й Мексикою. У Мехіко-сіті використовуватиметься своя версія.

Читайте також: Нова угода з Мексикою і Канадою виправить помилки NAFTA - Трамп

Як повідомлялося, про намір переукласти Північноамериканську угоду про вільну торгівлю Дональд Трамп оголосив незабаром після свого обрання. З того часу й до осені 2018-го між представниками трьох держав тривали запеклі дискусії про зміст нового документа, який повинен був змінити правила у найбільшому торговельному блоці світу із загальним ВВП у понад 22 млрд дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-