Арктика може перетворитися на арену стратегічного протистояння - НАТО

Арктика може перетворитися на арену стратегічного протистояння - НАТО

Укрінформ
Суттєва розбудова Росією своїх військових можливостей у Арктиці непокоїть НАТО.

Про це йдеться у проекті резолюції Парламентської асамблеї НАТО "Безпека та співпраця на крайній півночі", текст якого є в розпорядженні Укрінформу.

"Асамблея розчарована масштабом російської військової розбудови у Арктиці, у тому числі модернізацією Північного флоту, створенням військової інфраструктури в регіоні, розгортанням засобів заборони доступу, суттєвим збільшенням активності авіації та підводних човнів на кордонах Альянсу", - стверджується у документі.

У НАТО звернули увагу, що збільшення напруження у світі може перетворити Арктику на "поле стратегічного протистояння". "Асамблея занепокоєна тим, що, хоча загроза збройного конфлікту у Арктиці залишається низькою, - можливе перетікання напруження між РФ та союзниками по НАТО, а також усе більше залучення Китаю, можуть зробити Арктику ареною стратегічного протистояння", - зазначається у проекті резолюції.

Читайте також: У НАТО занепокоєні російськими кібератаками — готують резолюцію

Як повідомляв Укрінформ, Парламентська асамблея НАТО нині триває у канадському Галіфаксі. Членам української делегації вдалося успішно провести кілька важливих правок до підсумкових документів, які будуть винесені на обговорення делегатів сьогодні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-