Польща підписала зі США 24-річний контракт майже на 40 мільярдів кубів газу

Польща підписала зі США 24-річний контракт майже на 40 мільярдів кубів газу

Укрінформ
Польська PGNiG (державна нафтогазова компанія) підписала 24-річний контракт з американською Cheniere Marketing International LLP на постачання з 2019 року із США cкрапленого газу.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“В 2019-2022 роках буде поставлено близько 0,52 млн тонн газу LNG (0,7 млрд кубометрів газу після регазифікації). Натомість, в 2023-2042 роках імпорт сягне близько 29 млн тонн (приблизно 39 млрд кубометрів після регазифікації). Відтак, з 2023 року PGNiG щороку купуватиме близько 1,45 млн тонн LNG (близько 1,95 млрд куб. газу після регазифікації)”, - інформує польська компанія

В урочистій церемонії у Варшаві з приводу підписання угоди взяли участь, зокрема, президент Польщі Анджей Дуда та міністр енергетики США Рік Перрі. 

Дуда заявив, що Польща хоче дуже тісно співпрацювати із США у сфері безпеки, а підписання сьогоднішньої угоди є одним з важливих кроків в цьому напрямі. 

Зі свого боку Перрі наголосив, що підписання цієї угоди між польським та американським партнерами є “прекрасним сигналом” для усієї Європи яким чином можна розвивати майбутнє Європи, дбаючи диверсифікацією джерел енергопостачання про енергетичну безпеку континенту.

Голова правління PGNiG Пьотр Возняк зазначив, що його компанія останнім часом підписує різні угоди про постачання газу з американськими компаніями. Однак їх спільною рисою є те, що американський газ на 20-30% буде дешевшим, ніж російський.

Возняк зазначив, що найближчим часом буде підписано ще дві угоди з американськими компаніями про постачання скрапленого газу. 

Читайте також: Візит міністра енергетики США: де компроміс між американським і українським інтересом?

Як інформувало агентство, у жовтні PGNiG підписала контракти з американськими компаніями Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG, кожен з яких передбачає постачання 1,35 млрд кубометрів газу (1 млн тонн LNG) упродовж 20 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-