Парламент Македонії голосуватиме щодо зміни Конституції 1 грудня

Парламент Македонії голосуватиме щодо зміни Конституції 1 грудня

730
Ukrinform
Парламент Македонії проведе голосування щодо зміни Конституції відповідно до угоди з Грецією про зміну назви на засіданні 1 грудня.

Про це повідомляє агентство Meta.

"Засідання щодо проекту поправки до Конституції відповідно до Преспанського договору, яке сьогодні було анонсовано урядом, відбудеться 1 грудня", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 7 листопада проект поправок до Конституції надійде до комітету конституційних відносин. Згідно з регламентом розгляд комітетом кожної поправки триває щонайбільше 3 дні.

Кожна поправка має затверджена абсолютною більшістю парламенту (тобто 61 голосом). Потім відбудеться публічне обговорення в двох комітетах. 

Після того як парламент абсолютною більшістю внесе у разі потреби зміни до проекту поправок, відбудеться остаточне голосування щодо зміни Конституції - рішення мають підтримати дві третини депутатів.

Читайте також: Ратифікація грецьким парламентом угоди з Македонією під загрозою – дипломат

Як відомо, македонський парламент успішно провів перший етап голосування за угоду з Грецією про перейменування країни, але після вето з боку президента мусить знову провести голосування. Цього разу для ратифікації Преспанського договору достатньо простої більшості голосів депутатів. Сам же договір між Афінами й Скоп’є підписаний у червні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-