ЄС стурбований поновленням американських санкцій проти Ірану

ЄС стурбований поновленням американських санкцій проти Ірану

Заява
Укрінформ
Глава зовнішньополітичної служби ЄС і керівники МЗС та Мінфінів трьох країн Євросоюзу шкодують через поновлення американською стороною санкцій проти Ірану після виходу Вашингтона з угоди з цією країною.

Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС із зовнішньої політики Федеріки Могеріні, міністрів закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана, Німеччини Хайко Мааса, Великої Британії Джеремі Ханта, а також міністрів фінансів Франції Бруно Ле Майра, ФРН Олафа Шольца і британського канцлера казначейства Філіпа Хаммонда, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми глибоко шкодуємо про поновлення санкцій із боку США у результаті виходу США із загального всеосяжного плану дій (JCPoA)», - йдеться у заяві.

Ця угода є ключовим елементом глобальної архітектури ядерного нерозповсюдження і багатосторонньої дипломатії, яка була одноголосно ухвалена Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй резолюцією 2231. Вона має вирішальне значення для безпеки Європи, регіону і всього світу, відзначають політики.

Вони підкреслюють, що угода працює і виконує свої завдання. Міжнародна організація з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердила у дванадцяти послідовних доповідях, що Іран дотримується своїх зобов'язань, згідно з угодою. Брюссель, Париж, Лондон і Берлін очікують, що Іран й надалі повністю виконуватиме всі свої ядерні зобов'язання, закладені в угоді.

Угода також передбачає скасування міжнародних санкцій з метою позитивного впливу на торговельно- економічні відносини з Іраном і, зокрема, на умови життя іранців, нагадують міністри

Читайте також: США відновили всі санкції проти Ірану

Вони бачать своєю метою, у відповідності із законодавством ЄС і резолюцією 2231 РБ ООН, захищати європейських економічних гравців, які перебувають у законних ділових відносинах з Іраном.

Як сторони Угоди, підписанти спільної заяви зобов'язалися, зокрема, сприяти збереженню ефективних фінансових каналів з Іраном, а також продовженню іранського експорту нафти і газу. «Наша робота за цим та іншими питаннями триває, в тому числі з участю Росії і Китаю як учасників Угоди, і з третіми державами, зацікавленми в її підтримці», - йдеться у заяві.

Фото: Flickr/European Parliament

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-