Американські компанії хочуть згорнути виробництво у Китаї

Американські компанії хочуть згорнути виробництво у Китаї

851
Ukrinform
Багато компаній з американським капіталом розглядають варіант перенесення виробничих потужностей із КНР в інші країни через скорочення прибутків внаслідок торговельного протистояння Пекіна і Вашингтона.

Про це повідомляє Reuters.

«Більше 70 відсотків американських фірм, що працюють на півдні Китаю, розглядають питання про призупинення подальших інвестицій у країну та переміщення деяких або всіх їхніх виробничих потужностей в інші країни, оскільки торговельна війна б’є по прибутках», - йдеться у повідомленні.

В американських компаніях, що працюють у Китаї, вважають, що вони більше потерпають від торговельної суперечки, ніж підприємства з інших країн, згідно з опитуванням Американської торговельної палати, в якому досліджували 219 компаній - третину  всього виробничого сектора.

Як зазначається в дослідженні, «незважаючи на те, що понад 70% компаній США розглядають питання про призупинення інвестицій у Китай та переміщення деяких чи всіх виробництв за його межі, лише половина китайських компаній підтримують такий підхід".

Читайте також: Китай звинувачує Трампа в економічному залякуванні країн

Як повідомляв Укрінформ, темпи зростання економіки Китаю в третьому кварталі поточного року впали до найнижчого з 2009 року показника у 6,5%.

Уповільнення темпів зростання другої за обсягом економіки світу відбувається на тлі торговельної війни між США та Китаєм. Протистояння триває упродовж кількох місяців та супроводжується взаємним встановленням нових імпортних мит. Причиною конфлікту стало прагнення Дональда Трампа зменшити американське від'ємне сальдо торговельного балансу з Китаєм. Крім того, Вашингтон закидає Пекіну використання нечесних методів у торгівлі, примус американських фірм до експорту технологій у Китай, а також крадіжки інтелектуальної власності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-