ОБСЄ засуджує Росію за 22-мільйонний штраф журналу The New Times

ОБСЄ засуджує Росію за 22-мільйонний штраф журналу The New Times

763
Ukrinform
Безпрецедентне рішення московського суду щодо штрафування журналу The New Times на 22 млн рублів наносить шкоду свободі слова в РФ і має бути скасованим.

Про це заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, повідомляє сайт ОБСЄ.

"Винятково високий штраф, накладений на The New Times, є безпрецедентним рішенням, яке несе шкоду свободі слова в Російській Федерації. Я закликаю владу скасувати це рішення і сподіваюся, що воно буде переглянуто під час апеляції", - заявив він. 

Представник ОБСЄ вчергове закликав Росію внести правки до існуючого закону про "іноземних агентів" з тим, щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому. 

Дезір наголосив, що одним із важливих зобов’язань країн-членів ОБСЄ, є забезпечення свободи ЗМІ та плюралізму засобів масової інформації. 

"Російська Федерація повинна уникати необов’язкових та диспропорційних заходів, які послаблюють плюралізм ЗМІ. Саме тому закон про "іноземних агентів" має бути терміново змінений", - заявив він. 

Читайте також: Хуг заявив, що інтерв'ю у Foreign Policy не відображало його точку зору

Як повідомлялося, 26 жовтня Тверський райсуд Москви виніс рішення про накладення штрафу в розмірі 22 млн 250 тис. рублів на журнал  The New Times, а також 30 тис. рублів – на його головного редактор Євгенію Альбац. Причиною стало те, що журнал нібито невчасно подав фінансові відомості в рамках так званого "закону про іноземних агентів". 

У повідомленні ОБСЄ також нагадується, що багатомільйонний штраф присуджений після того, як головний редактор журналу провела інтерв’ю з опозиційним політиком (Олексієм Навальним – ред.). Відповідно до повідомлень ЗМІ, величезний штраф може призвести до закриття The New Times.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-