Минулоріч в РФ від рук расистів-неонацистів постраждала 71 особа, є вбиті

Минулоріч в РФ від рук расистів-неонацистів постраждала 71 особа, є вбиті

Укрінформ
В Росії активно пропагандується расистська та неонацистська ідеологія, жертвами якої лише минулого року стала 71 особа, шість з яких було вбито.

Про це заявив у четвер Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на 1198-му засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Згідно з повідомленнями, у 2017 році принаймні 71 особа стала жертвою насильства, вмотивованого расистською або неонацистською ідеологією. Шість з них були вбиті", - сказав він.

Український дипломат наголосив, що зростаючі агресивні націоналістичні настрої в Росії, поєднані з ксенофобними публічними заявами політиків, являють собою загрозу, яка загроджує як самій Росії, так і простягається за межі російських кордонів. Клімат ненависті, шовінізм, мілітаристська мобілізація інтенсивно пропагандується в РФ державними засобами масової інформації, додав він.

Читайте також: Кремль готує для Закарпаття "зелених чоловічків" - Тимчук

"Ми глибоко стурбовані тим, що насильницькі прояви ксенофобії та нетерпимості все більше спрямовані на громадян України в Російській Федерації. Антиукраїнські настрої та пропаганда ненависті, що активно підживлються російськими ЗМІ, є повсякденними реаліями в Росії, що ставить під загрозу безпеку українців. Одна з останніх жертв - київський вихованець "Динамо", якого побили неонацисти в Челябінську", - заявив Прокопчук.

Представник України також поінформував присутні делегації країн-членів ОБСЄ, що РФ так і не надала інформацію про результати розслідування жорстокого вбивства громадянина України Романа Музиченка в Москві групою з 21 націоналістів чи вбивства 16-річного українця Віталія Попа, який був забитий до смерті персоналом колонії для неповнолітніх у Краснодарському краї.

"Російська влада також ув'язнила за фабричними звинуваченнями понад 70 українських громадян, які стали політичними в'язнями", - наголосив Прокопчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-