Кремль готує для Закарпаття "зелених чоловічків" - Тимчук

Кремль готує для Закарпаття "зелених чоловічків" - Тимчук

1391
Ukrinform
Російська сторона активізувала інформаційно-пропагандистську кампанію щодо створення передумов і формування громадської думки для дестабілізації в Закарпатті, використовуючи етнічний фактор у регіоні.

Про це повідомив у своєму Facebook координатор групи "Інформаційний спротив" народний депутат Дмитро Тимчук.

"Мета "московського сценарію" в цьому випадку - створення нової точки напруженості на території України в рамках концепції "федералізації" нашої країни", - написав він.

На думку Тимчука, заходи щодо Закарпаття можуть бути синхронізовані військовою розвідкою РФ з іншими заходами - зокрема, щодо Приазов'я і Одеської області. До реалізації такого сценарію будуть причетні і багато українських "опозиційних політиків", які вже отримали гарантії фінансування і медійної підтримки цих процесів як з Москви, так і з Будапешта.

Тимчук вважає, що концепція дестабілізації Закарпаття від ГРУ є модифікованими діями на Сході України в 2014 році, а саме - провокації і нагнітання ситуації, які можуть закінчитися силовими протистояннями місцевих етнічних угорців і "українських націоналістів", групи яких складатимуться як з російської агентури, так і просто з "корисних ідіотів", із залученням до таких дій силових структур України, що супроводжуватиметься і розкручуватиметься відповідною інформаційною кампанією.

На наступному етапі ГРУ пропонується введення так званих угорських зелених чоловічків з числа угорських неонацистських і радикальних угруповань, які фінансуються з РФ, а їхні представники проходять різні курси підготовки (під керівництвом інструкторів ГРУ) для "захисту угорців Закарпаття, недопущення етнічних чисток і стабілізації ситуації в регіоні".

Читайте також: Угорські паспорти виявили у чотирьох закарпатських депутатів і заступника мера

"Крім того, за даними групи ІС, до безпосереднього наповнення фонду для так званого плану Егана, через який Угорщина фінансує різні гуманітарні проекти в Закарпатті для етнічних угорців у рамках концепції "м'якої сили", причетні спецслужби РФ. Зокрема, російське ГРУ "влила" в цю структуру протягом тільки останніх 3 місяців не менше $100 млн", - написав Тимчук.

Він вважає, що подібний сценарій з використанням "наосліп" країни-члена НАТО, в разі успіху в Закарпатті, пропонується ГРУ до застосування і на інших напрямах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>