Австралія підтвердила наміри перенести своє посольство до Єрусалима

Австралія підтвердила наміри перенести своє посольство до Єрусалима

Укрінформ
Австралійський уряд заявив, що питання про можливість перенесення посольства Австралії в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима буде вирішене до грудня поточного року.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на офіційному веб-сайті уряду країни.

“Уряд ретельно вивчить аргументи, висловлені колишнім послом Австралії в Ізраїлі Дейвом Шармою, щодо розгляду питання про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю без шкоди для його остаточних кордонів, одночасно визнаючи Східний Єрусалим у якості очікуваної столиці майбутньої Палестинської держави”, - йдеться у спільній заяві прем’єр-міністра Скотта Моррісона та міністра закордонних справ Австралії Маріси Пейн.

У документі також наголошується на тому, що Австралія розгляне переваги переміщення посольства країни до Західного Єрусалима в контексті підтримки концепції двох держав. При цьому будь-яке рішення стане предметом жорсткої оцінки потенційного впливу такого кроку на національні інтереси країни загалом.

Читайте також: Австралія прийме перші винищувачі п’ятого покоління F-35

Також у заяві сказано, що представник Австралії проголосує проти резолюції Генасамблеї ООН про надання офіційного статусу Палестинській адміністрації, оскільки цей проект “має потенціал для підриву зусиль, спрямованих на об’єднання партій для досягнення мирного врегулювання”.

Окрім того, з огляду на поглиблене співробітництво Австралії з Ізраїлем у питаннях оборони та безпеки, австралійський уряд призначить аташе з питань оборони в Тель-Авіві та запропонує Ізраїлю призначити свого військового аташе у Канберрі.

Очікується, що всі рішення, зазначені в заяві австралійського уряду, будуть прийняті до грудня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-