Bellingcat ідентифікував другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Bellingcat ідентифікував другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Укрінформ
Один з підозрюваних в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки "Петров" виявився полковником Головного розвідувального управління РФ.

Про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat.

“Ми (The Insider і Bellingcat) ідентифікували "Олександра Петрова" як Олександра Євгеновича Мішкіна, військового лікаря на службі ГРУ. В процес ідентифікації Bellingcat дослідив безліч відкритих джерел, свідчення від людей, які знайомі з особою, а також копії документів, що ідентифікують особу, включаючи відскановану копію його паспорту”, - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Олександр Мішкін народився 13 липня 1979 року у селі Лойга Архангельської області. Він закінчив одну з російських елітних військово-медичних академій та пройшов підготовку в якості військового лікаря для військово-морських сил Росії.

Під час навчання Мішкін був завербований до ГРУ, а до 2010 року переїхав до Москви.

У період з 2011 по 2018 роки Олександр Мішкін багато подорожував під його новим ім'ям. Розслідувачі Bellingcat з'ясували, що він багато разів бував в Україні. Остання поїздка відбулася під час Євромайдану у Києві у грудні 2013 року.

Читайте також: Журналісти дізналися про життя ГРУшника Чепіги до того, як він став "Бошировим"

Як відомо, 5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього працівника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян - Олександра Петрова і Руслана Боширова. На думку Британії, обидва є офіцерами розвідки.

Читайте також: Отруєння Скрипалів: Bellingcat встановив особу ГРУшника "Петрова"

Видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що справжнє ім'я Боширова - Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він полковник ГРУ РФ і має звання "герой Росії".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-