"Блакитні шоломи" не замінять політичного врегулювання конфлікту - прем'єр Бельгії

Укрінформ
Прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель вважає, що миротворчі місії ООН не можуть замінити політичне врегулювання в зонах конфлікту, і в цілому слід проводити їх регулярну атестацію.

З такою пропозицією він виступив в обговоренні на Генеральній Асамблеї ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Давайте бути чесними: присутність «блакитних шоломів» не може стати ширмою для політичного врегулювання в зоні конфлікту, ні на міжнародному рівні. Кожна місія повинна регулярно оцінюватися на предмет того, який внесок вона робить у довгострокову стабільність», - сказав Мішель.

Він відзначив надзвичайну важливість колективної безпеки та роботи із запобігання конфліктів. Маніпуляції з виборами, порушення територіального суверенітету, загроза застосування сили – все це ранні сигнали попередження про майбутній, назріваючий конфлікт, зазначив він. Тому Бельгія підтримує здійснення постійного моніторингу за порушеннями і фактами насильства, а також систему раннього попередження. Порушення прав людини ніколи не повинне залишати нікого байдужими, підкреслив політик.

Читайте також: З визволенням Криму Росія не зможе демонструвати свою силу - Порошенко

Він також торкнувся членства Бельгії в Раді Безпеки ООН (в 2019-2020 годаз). На цій посаді країна має намір зосередитися на питаннях захисту прав слабких, в першу чергу дітей та жінок в зонах конфлікту; забезпечення безпеки лікарень і шкіл, організації гуманітарної допомоги та інше.

«Ми не можемо заохочувати тих, хто цинічно і відкрито зневажає основні принципи гуманітарного права, вони повинні бути санкціоновані», - сказав прем'єр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-