Дуда закликав Трампа збільшити військовий контингент США в Польщі

Дуда закликав Трампа збільшити військовий контингент США в Польщі

Укрінформ
Президент Республіки Польща Анджей Дуда закликав американського лідера Дональда Трампа збільшити чисельність військових підрозділів США на польській території з метою посилення безпеки регіону та стримування російської агресії.

Про це він заявив під час спільної з президентом США прес-конференції у вівторок у Вашингтоні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Неможна говорити, що триваюча присутність збройних сил США в Польщі погіршує умови безпеки, оскільки призводить до посилення (військової – ред.) активності Росії та збільшення мілітаризації цієї частини Європи з боку РФ", - заявив польський лідер.

Читайте також: Дуда зустрінеться віч-на-віч із Трампом

Як приклад він навів той факт, що значне посилення військової присутності РФ у Калінінградській області розпочалося понад десять років тому. Росія, за його словами, нарощує свій збройний потенціал систематично.

У цьому зв'язку Дуда нагадав про напад Росії на Грузію в 2008 році та спроби зайти танками в Тбілісі. Крім того, він звернув увагу на нинішню військову агресії РФ проти України, а також незаконну анексію Криму, назвавши це "триваючими порушеннями міжнародного права" з боку Москви.

"Присутність (Збройних сил – ред.) Сполучених Штатів – єдина гарантія безпеки та можливість оборонятися. Дозвольте повторитися – це єдина гарантія безпеки та оборони цієї частини Європи. Це вільний світ, і це найбільш важливе питання зараз з нашої точки зору, з точки зору країн Центральної та Східної Європи", - підкреслив президент Польщі.

Читайте також: Політика РФ є джерелом загрози для Європи — канцелярія Дуди

У цьому зв'язку він зауважив, що висловлює "спільний голос" країн регіону, наголосивши на необхідності присутності в цій частині Європи військ США і НАТО. Він також зазначив, що це також відповідає інтересам збереження міжнародного права і національної безпеки Сполучених Штатів.

"Я пропоную вам розмістити ще більше американських військ у Польщі", - наголосив Дуда, звертаючись до глави Білого дому.

Він також заявив, що потужна присутність збройних сил США і НАТО в його країні відіграє роль стримування російської агресії в Європі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-