Латвія скаржиться на брак інформації про російські навчання

Латвія скаржиться на брак інформації про російські навчання "Восток-2018"

Укрінформ
Глава Міноборони Латвії Раймондс Бергманіс заявив, що російська сторона поки що не надала додаткову інформацію про майбутні масштабні військові маневри "Восток-2018".

Про це повідомляє інформпортал Jauns.lv.

"Мені важко судити. Я не знаю, чому вони зараз влаштовують такі величезні навчання", - сказав Бергманіс.

Він уточнив, що було прохання надати додаткову інформацію. "Наприклад, під час проведення наших навчань Namejs 2018 у них брали участь спостерігачі як із Білорусії, так і з Росії. Ми максимально відкрито про них повідомляли, як це завжди відбувається в НАТО, коли про всі навчання дуже чітко повідомляється. Вони намагаються грати тим, що можуть законно нам не повідомляти і не розповідати (про навчання Восток-2018 - ред.), але це не найкращі партнерські відносини з сусідами", - підкреслив Бергманіс.

Дійсно, Росія при проведенні навчань "Восток-2018" не зобов'язана дотримуватися норм Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо інформування про маневри і запрошення на них зарубіжних спостерігачів, оскільки її війська діятимуть за межами сфери відповідальності ОБСЄ.

Читайте також: У НАТО стежитимуть за масштабними навчаннями Росії "Восток-2018"

Як повідомлялося раніше, маневри Восток-2018 пройдуть з 11 по 15 вересня в східній частині Росії, на окремих їх етапах братимуть участь збройні сили Китаю і Монголії.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що це будуть найбільші навчання з часів маневрів Запад-1981.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-