Польські експерти у Смоленську взялися оглядати уламки літака Качинського

Польські експерти у Смоленську взялися оглядати уламки літака Качинського

Укрінформ
Польські експерти спільно з російськими у понеділок розпочинають на аеродромі “Північний” у Смоленську огляд уламків розбитого Ту-154М екс-президента Лєха Качинського.

У понеділок вранці 10 польських експертів відвідали з цього приводу відділення Слідчого комітету РФ у Смоленську, інформує Onet.pl.

Польська група експертів складається з п'яти прокурорів та кількох техніків-криміналістів, які на місці до 7 вересня вивчатимуть уламки розбитого літака. Як зазначають польські ЗМІ, усі дії виконуватимуть російські спеціалісти, а поляки лише слідкуватимуть за цим. 

Виїзд польських спеціалістів відбувається за погодженням з російською стороною у світлі виконання запиту Варшави про надання юридичної допомоги у слідстві щодо катастрофи Ту-154М.

Наприкінці серпня Слідчий комітет РФ задовольнив запит польської сторони щодо проведення у присутності польських представників додаткового огляду речових доказів - агрегатів, підсистем і конструктивних елементів Ту-154М.

Читайте також: Слідком РФ погодився оглянути уламки літака Качинського в присутності поляків

Як повідомлялося, 10 квітня 2010 року біля військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, на якому польська державна делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту: президентське подружжя Леха і Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Міждержавний авіаційний комітет (МАК) у Москві в 2011 році назвав причиною аварії літака помилку пілотів, які пішли на посадку в умовах поганої видимості. Польща, провівши своє розслідування, у 2011 році також дійшла висновку про помилку пілотів, але додатково поклала провину за те, що трапилося, на російських диспетчерів. Росія вини диспетчерів у катастрофі літака не визнала.

У 2016 році Польща відновила розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, в рамках якого, серед іншого, упродовж двох років було ексгумовано тіла усіх загиблих. У березні 2016 року тодішній міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною аварії міг стати теракт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-