Конгрес США оприлюднив деталі законопроекту щодо нових санкцій проти Росії

Конгрес США оприлюднив деталі законопроекту щодо нових санкцій проти Росії

Укрінформ
Проект закону S.3336 "Акт про захист Америки від кремлівської агресії – 2018", внесений на розгляд Сенату, передбачає чітко визначений перелік санкцій проти російських установ та фізичних осіб, які має затвердити президент США.

Текст документа оприлюднений на офіційному сайті американського Конгресу.

Зокрема, в розділі санкцій щодо окремих російських політиків і олігархів зазначається, що вони мають бути запроваджені "впродовж 180 днів після затвердження" законопроекту. При цьому зазначається перелік осіб, які мають потрапити під дію закону: "Політичні діячі, олігархи та інші особи, що сприяють незаконній і корупційній діяльності, прямо чи опосередковано, від імені президента РФ Володимира Путіна, а також осіб, що діють від імені таких політичних діячів чи олігархів".

Крім того, обмеження можуть бути застосовані проти членів їхніх сімей, які користуються вигодами від корупційної діяльності, а також російських державних суб'єктів та фінансових установ залучених до такої діяльності.

У розділі щодо введення санкцій у енергетичній сфері міститься вимога до президента протягом 180 днів визначити п'ять або більше фізичних і юридичних осіб, які інвестують у проекти газопостачання за межами РФ. Така сама вимога прописана окремо також для сфери поставок нафти і нафтопродуктів. При цьому визначені конкретні суми інвестицій, які підпадають під рестрикції.

Окремий параграф у законопроекті присвячується забороні операцій з новим суверенним боргом Росії. Так, впродовж 90 днів після набуття чинності закону президент повинен затвердити правила цієї заборони для американських фізичних і юридичних осіб. Це також передбачає заборону для операцій з майном та активами на території США або у сфері відповідальності США чи американських громадян.

Читайте також: США заморозили договір з Росією щодо відкритого неба

Крім того, визначається конкретний перелік фінансових установ Росії, які підпадають під обмеження в законопроекті: "Внешэкономбанк", "Сбербанк", Банк ВТБ, "Газпромбанк", "Банк Москви", "Россельхозбанк", "Промсвязьбанк".

Ще один розділ із санкціями націлений проти російських структур у кіберсфері. Проект закону вимагає від президента протягом 60 днів визначити п'ять та більше суб'єктів, проти яких будуть запроваджені обмеження, причетних до забезпечення шкідливої кіберактивності або перебуває під контролем структур, які цим займаються.

Проект закону S.3336 переданий на розгляд Комітету з питань міжнародних відносин Сенату США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-