США заморозили договір з Росією щодо відкритого неба

США заморозили договір з Росією щодо відкритого неба

2302
Ukrinform
Відповідно до положень оборонного бюджету США на 2019 рік, підписаного президентом Дональдом Трампом, американська сторона ухвалил заморозити співпрацю з Росією у рамках Договору щодо відкритого неба.

Про це пише "Корреспондент".

"Жоден з фондів не може бути використаний для фінансування в 2019 бюджетному році для розвитку, випробувань... в рамках Договору щодо відкритого неба, поки президент не подасть відповідним комітетам Конгресу відповідний сертифікат", – зазначається в пункті 1242 документа, підписаного главою США.

Також у ньому зазначено, що під сертифікатом розуміється зняття з російської сторони обмежень після оцінки виконання нею пунктів договору.

Читайте також: Держдеп назвав вимоги, які Росія має виконати, аби санкції у справі Скрипалів зняли

Відповідальність за оцінку покладена на держсекретаря США.

Нагадаємо: договір щодо відкритого неба був підписаний у Гельсінкі 24 березня 1992 року представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Згідно з документом, його учасники можуть здійснювати обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Читайте також: Суд у США відмовив росіянам у відстороненні Мюллера від справи щодо виборів

У грудні минулого року стало відомо про намір США закрити для російських спостерігачів повітряний простір над Аляскою, Гаваями, а також обмежити дальність польотів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-