Рада Європи закликає звільнити арештованих у Білорусі журналістів

Рада Європи закликає звільнити арештованих у Білорусі журналістів

743
Укрінформ
У Раді Європи висловили занепокоєння арештами журналістів у Білорусі та закликали до швидкого й прозорого розслідування, а також їх звільнення.

Про це йдеться у заяві речника Генерального секретаря Ради Європи Даніеля Гольтгена.

«Ми були поінформовані про обшуки та арешти в найвідоміших білоруських ЗМІ. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння Ради Європи. Більше того, особи, яких це стосується, наші давні партнери, знані як професіонали високого рівня», - зазначив він.

У заяві наголошується на необхідності дотримання законодавства та проведенні прозорого розслідування.

«Законодавство має бути дотримане, але проведення розслідування необов’язково передбачає арешти, які мають використовуватися як остаточний інструмент. Тому ми закликаємо слідчі органи Білорусі забезпечити швидке та прозоре розслідування», - вказано у заяві.

Документ містить заклик до звільнення журналістів.

«Ми також закликаємо до звільнення всіх арештованих журналістів. Свобода засобів масової інформації є одним із найважливіших прав людини в демократичному суспільстві. Його слід поважати скрізь у Європі», - наголосив Гольтген.

Як повідомлялося раніше, вранці 7 серпня співробітники Слідчого комітету прийшли з обшуками в офіси інтернет-порталу Tut.by та інформаційного агентства БелаПАН, а також у квартири журналістів цих компаній.

Затримали принаймні 5 журналісток цих видань: Тетяну Коровенкову з БелаПАН, Марину Золотову, Ганну Колтигіну, Уляну Бобоєд і Галину Власік з Tut.by.

Читайте також: У Білорусі затриманих журналістів БелаПАН і Tut.by заарештували на три доби

Пізніше стали відомі імена ще двох затриманих у справі нелегального доступу до платної стрічки новин БЕЛТА - Дмитро Бобрик і Ганна Єрмаченок з сайту Tut.by. Процесуальний статус їх доки не відомий.

Слідчий комітет відкрив кримінальну справу за несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації. За ч. 2 ст. 349 це карається штрафом або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, або арештом на термін від трьох до шести місяців, або обмеженням свободи на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий термін. Основою для порушення кримінальної справи стало повідомлення республіканського унітарного підприємства БЕЛТА про збої при здійсненні доступу до платної підписки на послуги, які здійснювалися вказаним підприємством одному з його замовників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-