ЄС дорікнув Росії за військову присутність на окупованих територіях Грузії

ЄС дорікнув Росії за військову присутність на окупованих територіях Грузії

1022
Укрінформ
Рада Європейського Союзу вказала Росії, що її військова присутність на окупованих територіях Грузії продовжує порушувати міжнародне право та взяті на себе зобов'язання.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС від імені Євросоюзу з нагоди 10-ї річниці конфлікту між Росією та Грузією.

"На жаль, російська військова присутність як у Абхазії, так і в Південній Осетії продовжує порушувати міжнародне право й зобов'язання, прийняті Росією відповідно до угоди від 12 серпня 2008 року за посередництва Європейського Союзу", - йдеться у заяві. 

Рада ЄС підтвердила своє зобов'язання щодо докладання зусиль зі стабілізації та врегулювання конфлікту в Грузії, зокрема, як співголовуючий у Женевських дискусіях, у межах зусиль Спеціального представника ЄС та постійної присутності на місцях Моніторингової місії ЄС.

У європейському відомстві також вітають пакет пропозицій від грузинського уряду під назвою "Крок до кращого майбутнього", який зможе бути корисним для громадян, які проживають по обидві сторони адміністративних кордонів.

Водночас у Раді відзначили, що за ці десять років Грузія зміцнила свої демократичні інституції, провела реформи у сфері верховенства права та загалом стала моделлю демократичної стабільності в регіоні.

Читайте також: У Раді Європи заявили про беззастережну підтримку суверенітету Грузії

Як відомо, 8 серпня 2018 року виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. Нехтуючи загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, збройні сили РФ грубо порушили міжнародно визнані кордони та вторглися на  суверенну територію Грузії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-