Євросоюз домовився щодо біженців у принципі

Євросоюз домовився щодо біженців у принципі

Укрінформ
Лідери країн Євросоюзу після 12-годинних переговорів, що завершилися вранці п'ятниці, домовилися в принципі про єдину політику з прийому біженців.

Про це повідомив у Twitter голова Європейської ради Дональд Туск.

"28 лідерів ЄС погодилися з рішеннями Європейської Ради, включаючи міграційне", - написав Туск у короткому повідомленні.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, для якої ця тема стала питанням політичного виживання, зранку п'ятниці вийшла до преси в гарному настрої. "Ми провели дуже інтенсивні дебати і прийшли в цілому до угоди, включно із найскладнішою темою міграції,... що є, можливо, найбільшим викликом ЄС. Те, що ми погодили єдиний текст, є хорошим посланням", - оцінила Меркель нічні переговори.

Вона пояснила, що мова йшла про "зовнішній вимір", де ЄС працюватиме при дотриманні міжнародних норм, у співпраці з міжнародними структурами, включаючи ООНівські. Країни Євросоюзу в цьому аспекті працюватимуть над розвитком партнерства з Африкою, "оскільки лише там можна досягти ситуації win-win", коли у виграші всі. Крім того, буде фінансово зміцнений Африканський трастовий фонд.

Місію Frontex вирішено розширити до 2020 року. Чітка дата, на думку Меркель, є важливим посланням.

Говорили про те, що слід виплатити Туреччині другий транш у рамках двосторонньої угоди між ЄС і Анкарою.

Що стосується "вторинної міграції", було чітко заявлено, що цьому питанні має бути забезпечений "порядок і контроль", що всі повинні слідувати правилу: жоден біженець не має права обирати країну в ЄС і Шенгенському просторі, в якій йому подавати прохання на розгляд питання про надання притулку.

Читайте також: Італія погрожує заблокувати спільну заяву щодо міграції на саміті ЄС

Меркель повторила, що з 7 "керівних вказівок" з проблеми 5 "більш-менш" узгоджені, 2 – поки немає. Але в цілому вона налаштована "оптимістично" і готова до подальшої роботи.

Тепер, сказала канцлер ФРН, перед Австрією, яка перебирає на себе головування в Раді, стоять великі завдання.

Лідери домовилися концептуально щодо створенню центрів прийому у країнах співдружності для врятованих біженців, які прибули до берегів ЄС на човнах. Центри мають бути створені у країнах, які добровільно погодяться на це. Із таборів люди будуть розподілятися до держав, які також висловили свою згоду. Водночас, у північноафриканських країнах також мають бути створені масові транзитні табори, щоб зменшити кількість мігрантів, які незаконно перетинають Середземне море. Конкретно ніяких держав по жодному з пунктів поки не названо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-