Канада вітає розширення можливостей ОЗХЗ

Канада вітає розширення можливостей ОЗХЗ

Укрінформ
Канада підтримує рішення надати Організації із заборони хімічної зброї право називати виконавців хімічних атак.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Канада вітає рішення спеціальної Конференції держав-підписантів Конвенції про хімічну зброю уповноважити Технічний секретаріат Організації із заборони хімічної зброї на визначення тих, хто застосовує хімзброю у Сирії”, - сказала Фріланд.

Вона наголосила, що використання хімічної зброї є “відвертим порушенням міжнародного права і Канада рішуче підтримує зусилля із притягнення організаторів цих злочинів до відповідальності”. “Висновки ОЗХЗ будуть передані Генсеку ООН й дозволять запобігти приховуванню за анонімністю виконавці хіматак у Сирії”, - зауважила глава МЗС Канади.

Фріланд також розкритикувала Росію за намагання заблокувати розширення повноважень ОЗХЗ. “Рішення було ухвалено без огляду на невтішні намагання РФ заблокувати відновлення Спільного слідчого механізму ОЗХЗ-ООН та прикрити кривавий режим Асада від відповідальності за його дії. Канада й надалі підтримуватиме заснований на правилах міжнародний порядок незважаючи на ці дії”, - підсумувала дипломат.

Як повідомили у МЗС Канади протягом наступних трьох років Канада додатково передасть ОЗХЗ 7,5 млн дол., які будуть використані на створення нового Центру хімії та технологій, який розслідуватиме випадки застосування хімічної зброї у світі.

Читайте також: ОЗХЗ отримала право називати винних у хімічних атаках

“Цей внесок демонструє однозначну відданість Канади боротьбі із загрозами застосування хімічної зброї та суттєвій підтримці глобальних зусиль із притягнення до відповідальності за масові жертви, спричинені хімзброєю”, - пояснили у міністерстві.

У зовнішньополітичному відомстві Канади звернули особливу увагу на необхідність покарання винних за події у Сирії.

Як повідомляв Украінформ, у середу на спеціальній сесії країни-члени Організації із заборони хімічної зброї проголосували за пропозицію, ініційовану Великобританією, надати ОЗХЗ право називати виконавців хімічних атак. Проти пропозиції виступили Росія, Іран та Сирія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-