У Росії таємно знищують архіви про в'язнів ГУЛАГу

У Росії таємно знищують архіви про в'язнів ГУЛАГу

Укрінформ
Російська влада на підставі секретного наказу від 2014 року знищує архівні документи з інформацією про репресованих у СРСР.

Про це пише "Коммерсант" з посиланням на лист директора Музею історії ГУЛАГу Романа Романова главі президентської Ради з прав людини Михайлу Федотову.

"Знищення карток (в'язнів - ред.) означає повне видалення інформації про знаходження засуджених у системі ГУЛАГу", - йдеться в листі.

Директор Музею історії ГУЛАГу повідомив, що в Росії на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року знищуються архівні облікові картки з відомостями про репресованих у СРСР. Про це першими дізналися ті заявники, які намагалися з'ясувати долю родичів. Вони отримали відповіді з МВС, в яких йшлося про знищення облікових карток засуджених.

Дослідник Сергій Прудовський, який навесні шукав інформацію про репресованого селянина Федора Чазова, з'ясував, що були знищені не лише особиста справа, а й архівна картка ув'язненого. В управлінні МВС по Магаданській області, куди звернувся історик, повідомили, що 12 лютого 2014 року був виданий наказ з грифом "для службового користування". У документі, який підписаний ФСБ, МВС, Мін’юстом, Генеральною прокуратурою, Службою зовнішньої розвідки та іншими відомствами, йдеться, що картки на засуджених належить зберігати "до досягнення ними (засудженими) 80-річного віку". У зв'язку з чим прийнятий такий наказ і чому він має секретний характер, у МВС не пояснили.

Читайте також: Радянська система ГУЛАГу в Росії не змінилася - Amnesty International

Директор Музею історії ГУЛАГу звернувся до глави РПЛ з проханням розібратися в проблемі. Федотов пообіцяв допомогти. За його словами, збереження архівних матеріалів "принципово важливо, оскільки це засіб протидії фальсифікації історії".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-