Канада націоналізує великий нафтопровід за $4,5 мільярда

Канада націоналізує великий нафтопровід за $4,5 мільярда

Укрінформ
Уряд Канади вирішив викупити «Трансгірський» нафтопровід на Західному узбережжі за 4,5 млрд доларів.

Про це в Оттаві оголосив міністр фінансів Канади Білл Морно, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це стане інвестицією у майбутнє Канади», - сказав Морно.

Він пояснив, що за 4,5 млрд дол. нинішній власник компанія «Kinder Morgan» передасть державі усі права на побудований у 1953 році нафтопровід завдовжки 1150 км, який сполучає провінцію Альберта із тихоокеанським портом поблизу Ванкувера у Британській Колумбії. Окрім цього, уряд отримає в управління всю недобудовану інфраструктуру другого нафтопроводу, що мав майже утричі збільшити пропускну спроможність наявної гілки. На його завершення із державної скарбниці протягом наступних років виділять ще близько 3 млрд дол.

Читайте також: Хакери вимагають у двох канадських банків мільйон за викрадену інформацію

При цьому держава має намір у належний час продати нафтопровід інвесторам, які, за словами Морно, вже виявляють інтерес. 

Націоналізація була вимушеним кроком, оскільки «Kinder Morgan» під час будівництва другої гілки нафтопроводу стикнувся із потужною протидією уряду Британської Колумбії та обіцяв позиватися до Канади, якщо Оттава не зможе владнати це питання. Річ у тім, що мешканці Британської Колумбії остерігаються, що більша кількість нафтових танкерів біля узбережжя значно збільшить ризик розливу сирих нафтопродуктів, що призведе до екологічної катастрофи.

Натомість, у федеральному уряді вбачають у розширенні нафтопроводу суттєву економічну вигоду, яка має сягнути 46 млрд дол. протягом наступних 20 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-