Моравецький назвав Nord Stream-2 "отруйною пігулкою" з геополітичними наслідками

Моравецький назвав Nord Stream-2 "отруйною пігулкою" з геополітичними наслідками

878
Ukrinform
Проект газопроводу в обхід України "Північний потік-2" є новою гібридною зброєю Росії проти Заходу й "отруйною пігулкою", яка може мати далекосяжні геополітичні наслідки.

Про це, виступаючи на засіданні Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Північний потік-2" становить загрозу для енергетичної безпеки й солідарності Європи... Ми погоджуємося з інвестиціями, але не коштом безпеки. Це час, коли варто повторити слова прем'єра України: "Північний потік-2" - це нова гібридна зброя, спрямована проти ЄС, країн Спільноти і НАТО", - зазначив Моравецький.

Він наголосив, що газові конфлікти між Росією та Україною виявили проблеми в енергетичній системі Європи. "Північний потік-2" є отруйною пігулкою європейської безпеки, яка може мати далекосяжні геополітичні наслідки", - констатував польський прем’єр.

Він підкреслив, що перший проект "Північний потік" дав можливість Росії отримати кошти, які вона вклала у модернізацію армії, а через два роки сталася агресія у Грузії, а потім - анексія Криму й агресія на сході України.

Читайте також: Трюдо закликали посилити санкції проти Росії

Моравецький наголосив, що у Польщі з історії дуже добре знають про ціну безправних анексій та агресій. "Тому для нас сьогодні зрозуміло, що від часу анексії Криму ситуація навколо наших кордонів вже не є такою самою", - підкреслив польський політик.

На його переконання, значного зацікавлення зараз вимагає питання гібридної війни, особливо у сфері кіберпростору. Моравецький висловив переконання, що це - інструмент сучасної війни, який значно дешевший за танки, літаки чи підводні човни, але сила ураження якого є величезною.

Польський прем'єр переконаний: настав час опрацювати в НАТО інституційні механізми боротьби з гібридними загрозами, які дозволяли б ефективно їм протидіяти, не обмежуючи громадянських прав.

Як повідомлялося, проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі Росії безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Польщу. Проект має розширити спроможності вже збудованого першого "Північного потоку".

У Єврокомісії заявили, що в разі побудови газопроводу "Північний потік-2" будуть порушені принципи прозорості, недискримінаційності і рівного доступу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-