Парламент Чехії відповість на заяву Земана щодо

Парламент Чехії відповість на заяву Земана щодо "Новічка"

Укрінформ
Парламент Чеської Республіки на сесії, яка починається у вівторок, 22 травня, одним із перших питань обговорить ситуацію навколо отруйної речовини "Новічок".

Про це в неділю повідомляє Lidove Noviny.

"Сесія відповість на заяви президента Мілоша Земана, грунтуючись на резолюції Комітету у закордонних справах, згідно з якою "Новічок" не вироблявся і не зберігався у Чеській Республіці", - йдеться в повідомленні.

Комісія з контролю за діяльністю військової розвідки закликала Земана "зберігати секретний режим інформації, а в разі двозначності - проконсультуватися з цих питань насамперед з урядом Чеської Республіки та з чеськими спецслужбами".

Читайте також: ЗМІ: Німецькі спецслужби отримали формулу "Новічка" на початку 1990-х

Як повідомляв Укрінформ, на початку травня президент Чехії Мілош Земан заявив, що в його країні вироблялася речовина А-230, що належить до класу "Новічок". Пізній уряд ЧР заявив, що отрута типу A-230 була синтезована в науково-дослідному інституті Міністерства оборони у Брно в малих кількостях для проведення тестів, після яких негайно знищувалася. 

15 травня Міністерства оборони Чехії повідомило, що його глава Карла Шлехтова звільнила з поста директора зазначеного НДІ Богуслава Шафаржа, на інформацію якого нібито посилався Земан.

Також у Міноборони наполягають, що Чеська Республіка не виробляла і не зберігала нервово-паралітичну речовину "Новічок". 

У британському Солсбері 4 березня з сильним отруєнням був госпіталізований екс-офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новічок" російського виробництва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-