Іран погрожує поновити збагачення урану, якщо ЄС не збереже ядерну угоду

Іран погрожує поновити збагачення урану, якщо ЄС не збереже ядерну угоду

Укрінформ
Влада Ірану готова поновити збагачення урану, якщо європейські посередники не зможуть зберегти Спільний всеосяжний план дій після виходу США з ядерної угоди. 

Про це в суботу, 19 травня, заявив глава Організації атомної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі на спільній прес-конференції з єврокомісаром з питань клімату та енергетики Мігелем Аріасом Каньєте в Тегерані, повідомляє DW.

"Перед нами є вибір з багатьох можливостей - ми можемо поновити збагачення урану до 20 відсотків", - зазначив Салехі.

Водночас він натякнув, що Іран хоче зберегти ядерну угоду. "Якщо інша сторона буде дотримуватиметься взятих на себе зобов'язань, ми також будемо їм віддані", - сказав Салехі. 

Зокрема, Тегеран планує чекати кілька тижнів, поки ЄС запропонує гарантії дотримання ядерної угоди і можливі компенсації у зв'язку з виходом США із угоди.

Читайте також: У стосунках США і ЄС вже дійшло до ультиматумів?

Раніше глава МЗС Ірану Джавад Заріф заявляв, що Іран може наростити збагачення урану до 20-відсоткового рівня "дуже швидкими темпами"- всього за кілька днів.

Як відомо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід країни з СВПД, схваленому в 2015 році Іраном і шістьма міжнародними посередниками, серед яких були п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина. Решта учасників угоди заявляє про намір зберегти СВПД.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-