Затриманий у ФРН екс-депутат Крючков вийшов під заставу у €100 тисяч

Затриманий у ФРН екс-депутат Крючков вийшов під заставу у €100 тисяч

Укрінформ
Розшукуваний Національним антикорупційним бюро України колишній народний депутат Дмитро Крючков 17 травня вийшов із в'язниці Мюнхен-Штадельгайм під заставу.

Про це заявили у Генеральній прокуратурі Мюнхена, яка координує питання екстрадиції Крючкова за запитом України, повідомляє Deutsche Welle.

"За даними прокуратури, Крючков вийшов на волю до завершення судових процедур під заставу у 100 тисяч євро", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Крючков також здав закордонний паспорт і підписав зобов'язання не залишати межі Німеччини.

Тим часом мюнхенська прокуратура вже отримала необхідні для екстрадиції документи, які невдовзі буде скеровано до суду.

Адвокат Крючкова Ульріх Цігерт зазначив, що захист поки що не ознайомлений з докладним обгрунтуванням запиту на екстрадицію. Він заявив, що його підзахисний у суді оскаржуватиме передачу українському правосуддю.

"Те обгрунтування, яке Україна надала до ордеру на арешт, сповнене суперечностей і не має сенсу. Це не підпадає під жодні положення німецького кримінального законодавства", - вважає адвокат.

Читайте також: Український екс-депутат опинився у баварській тюрмі - DW

Зокрема, Цігерт стверджує, що Крючков не був посадовою особою компанії, розтрату майна якої йому закидають, а "був лише її клієнтом".

Адвокат також поінформував, що Крючков, поки переховувався від правоохоронних органів України, отримав політичний притулок у Росії.

Як відомо, колишній депутат і голова правління ПрАТ "ХК "Енергомережа" Дмитро Крючков був затриманий 14 квітня на німецько-австрійському кордоні на підставі міжнародного ордера на арешт.

За версією українського слідства, Крючков є організатором схеми, через яку ВАТ "Запоріжжяобленерго" та ДП "Енергоринок" завдали державі збитків на загальну суму понад 346 мільйонів гривень.

Слідство вважає, що упродовж 2015-2016 років ПрАТ "ХК "Енергомережа" уклало договори про відступлення права вимоги за електроенергію, яку ВАТ "Запоріжжяобленерго" поставляло низці промислових підприємств. У результаті цього гроші за спожиту електрику надходили не ДП "Енергоринок" і ВАТ "Запоріжжяобленерго", а ПрАТ "ХК "Енергомережа".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-