Румунія відмовиться від російського газу - екс-міністр

Румунія відмовиться від російського газу - екс-міністр

1200
Ukrinform
Початок видобутку вуглеводнів у Чорному морі сприятиме не лише економічному зростанню Румунії, а й дасть змогу їй повністю відмовитися від імпорту газу з Росії. 

Таку думку висловив колишній міністр енергетики Румунії Резван Ніколеску у дослідженні "Вклад проектів з геологорозвідки й видобування чорноморських вуглеводнів у розвиток румунської економіки" 

"Початок видобутку чорноморських вуглеводнів (до 5 мільярдів кубометрів на рік) дасть змогу Румунії повністю покрити свої потреби у природному газі й відмовитися від його імпорту з Росії. Окрім цього, наша країна зможе стати експортером природного газу", - зазначає експерт. 

Ніколеску підкреслює, що з 2022 року Румунія зможе поставляти до одного мільярда кубометрів газу у Республіку Молдова через молдавсько-румунський газопровід. 

Читайте також: Президент Румунії наполягає на відставці прем'єра

Автор дослідження також стверджує, що інвестиції у сфері геологорозвідки й видобутку чорноморських вуглеводнів у наступні роки можуть збільшити прибутки до бюджету країни майже на 26 мільярдів доларів. 

Нині, згідно з даними румунського Національного агентства з регулювання в енергетиці,  обсяги природного газу (трохи більше 3%), яких недостатньо, Румунія імпортує з Росії.

Фото: adevarul.ro

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>