Російські тролі намагаються підірвати енергетичні ринки США - Конгрес

Російські тролі намагаються підірвати енергетичні ринки США - Конгрес

Доповідь
4040
Ukrinform
Після деструктивної інформаційної кампанії на президентських виборах у США російська "фабрика тролів" у Санкт-Петербурзі продовжує активно впливати на енергетичні ринки Штатів.

Про це йдеться в дослідженні профільного комітету Палати представників американського Конгресу, повідомляє видання The Hill.

"Схоже, що російські інтернет-тролі не обмежили свою шкідливу діяльність на останніх президентських виборах (у США – ред.). Відповідно до березневого звіту Комітету з питань науки, космосу і технологій Палати представників російські тролі активно намагаються підірвати енергетичні ринки Сполучених Штатів", - йдеться у статті.

При цьому уточнюється, що доповідь Комітету була сфокусована на діяльності російського Інтернет-дослідницького агентства, так званої "фабрики тролів" у Санкт-Петербурзі. Саме ця установа перебуває "на передовій" шкідливого втручання росіян через кіберпростір.

У документі, зокрема, зазначається, що "Росія була активно залучена до узгоджених зусиль з метою підриву американських енергетичних ринків та впливу на внутрішню енергетичну політику". При цьому вказується, що росіяни намагалися досягти цієї мети, в тому числі, через американські медіа-платформи (Instagram, Facebook і Twitter).

Читайте також: США відклали введення імпортних мит на сталь для низки країн

Водночас, як підкреслили американські законодавці, це не перша спроба Росії завдати шкоди енергетичній галузі на Заході. У цьому зв'язку нагадується, що в 2014 році тодішній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен звернув увагу на скоординовану кампанію росіян з дезінформації, спрямовану проти видобутку сланцевого газу в Європі. Мета пропагандистських зусиль зосереджувалася на створенні ілюзії для Європи щодо необхідності продовжувати закупівлю природного газу з Росії.

У січні 2017-го директор Офісу національної розвідки США заявив, що кремлівський телеканал RT America запустив інформаційну кампанію, спрямовану проти нетрадиційних методів видобутку газу. При цьому наводилися хибні факти про вплив на довкілля та здоров'я людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>