Ікра і повії: депутати ПАРЄ розповіли, як їх хотіли підкупити в Азербайджані

Ікра і повії: депутати ПАРЄ розповіли, як їх хотіли підкупити в Азербайджані

825
Ukrinform
Депутати ПАРЄ та представник секретаріату Венеціанської комісії поінформували про спроби підкупу під час їхніх візитів до Азербайджану. 

Про це йдеться у звіті про корупційні дії в ПАРЄ. 

"Деякі свідки згадували про випадки з пропозицією послуг повій. Наприклад, Дік Марті (Швейцарія) заявив, як одного разу під час офіційної місії до Баку приблизно о першій годині ночі хтось постукав у двері його готельного номера. Він подивився через вічко в дверях і побачив блюдо з пляшкою шампанського та двох ледь одягнених молодих жінок. Він не відчинив двері", - йдеться в документі.

Про схожу ситуацію повідомив і чиновник із секретаріату Венеціанської комісії, до готельного номеру якого "прийшла жінка та запропонувала свої послуги", від яких він відмовився.

Крім того, йдеться в документі, "пані Доріс Фіала (Швейцарія) повідомила ЗМІ, що вона отримала золотий ланцюжок з перлами та діамантами під час офіційного робочого візиту до Азербайджану. Вона заявила, що повернула його азербайджанській делегації в ПАРЄ".

Також у звіті згадуються, що Ів Крюхтен (Люксембург) розповідав ЗМІ про те, як працюючи над своєю доповіддю про обмеження діяльності НУО в Європі, він звернулися до азербайджанських лобістів, а ті сказали, що в країні є хороша ікра та дівчата.

"Проте він не вказував, що йому було запропоновано якийсь особливий подарунок", - зазначається в документі.

Інші посадовці згадували про надходження їм пропозицій про надання квитків у бізнес-класі та тижневе проживання у 5-зірковому готелі в Азербайджані, участь у кінних шоу, концертах, інших заходах.

Як вказано у звіті, традиційним підношенням була чорна ікра, яку дарували як під час сесій, так і під візитів посадовців до Азербайджану. Також серед "сувенірів" були шовкові килими та різноманітні прикраси.

Читайте також: У ПАРЄ готують резолюцію за результатами розслідування корупції

Як повідомлялося, 23 квітня в ПАРЄ представлено звіт, що підтвердив корупційну складову у діях Азербайджану, які могли впливати на рішення, що приймалися щодо країни в ПАРЄ.

У ПАРЄ закликали осіб, які фігурують у звіті, припинити діяльність в Асамблеї.

Термінові дебати за результатами розслідування, за якими буде прийнято резолюцію, відбудуться в четвер зранку.

Фото: Ellen Wuibaux/Council of Europe

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>