Глава МЗС Польщі: Росія мусить повернути уламки літака Качинського

Глава МЗС Польщі: Росія мусить повернути уламки літака Качинського

Укрінформ
Росія мусить повернути Польщі уламки розбитого під Смоленськом літака екс-президента Лєха Качинського.

Про це за результатами Ради ЄС у закордонних справах у Люксембурзі заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, інформує tvp.info.

“Я порушив питання, що Польща все ще очікує на повернення уламків літака. Загинув президент, еліта польського нації, і згідно з міжнародним правом ми маємо право очікувати на повернення уламків літака і самих “чорних скриньок”. Це необхідно для проведення слідства”, - заявив Чапутович.

Він зазначив, шо на цю тему не було дискусії серед міністрів, але польська позиція записана у протоколі зустрічі.

“Без сумніву, міністри почули (позицію Польщі — ред.), вона записана у протоколі. Важлива держава ЄС представила свою точку зору щодо політики Росії”, - констатував Чапутович.

Глава польської дипломатії наголосив, що він звернув увагу на “необхідність зміцнення політики санкцій проти Росії”.

Читайте також: Смоленська катастрофа: Качинський каже, що причини можна з'ясувати й без уламків

“Є повна згода, що ті санкції, які вже було запроваджено, відіграють позитивну роль. Є усвідомлення загрози для ЄС від російської політики”, - наголосив Чапутович.

Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули усі 96 людей, які були на борту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-