Дипломатія вичерпала себе у Сирії – Мей

Дипломатія вичерпала себе у Сирії – Мей

Укрінформ
Міжнародна спільнота вичерпала усі можливості дипломатичного вирішення проблеми застосування у Сирії хімічної зброї.

Про це заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми використали усі доступні дипломатичні канали для припинення у Сирії хімічних атак. Однак, нашим зусилля постійно щось ставало на заваді. Цього тижня Росія заветувала резолюцію Радбезу, яка б започаткувала незалежне розслідування атаки у Думі. Тож немає практичної альтернативи застосуванню сили для зменшення можливостей та стримування застосування хімічної зброї сирійським режимом», - сказала Мей.

За її словами, «факт здійснення обстрілу Сирії не повинен нікого дивувати». «Сирійський режим має історію використання хімічної зброї проти власного народу у найбільш жорстокий та відразливий спосіб. Суттєвий масив інформації, у тому числі розвідувальних даних, свідчить що саме сирійський режим відповідальний за атаку у Думі», - заявила прем'єр-міністр.

Читайте також: Британія розбомбила склад хімічної зброї у Сирії

Мей додала, що «таке поводження слід спинити – не лише для захисту безневинного народу Сирії від жахливої смерті та травм, спричинених хімічною зброєю, але також й тому, що ми не можемо допустити ерозії міжнародних норм, які забороняють використання цієї зброї». «Ми б надали перевагу іншому шляхові, однак наразі його немає. Історія вчить нас, що світова спільнота повинна захищати міжнародні правила та стандарти, що підтримують нашу безпеку. Саме це зробила наша держава. І ми робитимемо це й надалі», -  наголосила глава уряду Великобританії.

Як повідомляв Укрінформ, Великобританія приєдналася до США та Франції і завдала авіаударів по військовій базі на території Сирії, де, вірогідно, зберігалася заборонена хімічна зброя, яку використали минулого тижня під час атаки у місті Дума, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб і більше тисячі постраждало. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-