ООН: є нові підозри у використанні хлору для атак у Сирії

ООН: є нові підозри у використанні хлору для атак у Сирії

Укрінформ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Раду Безпеки продемонструвати єдність і врегулювати питання про застосування хімічної зброї у Сирії.

Про це повідомляє Сіньхуа.

"Використання хімічної зброї за будь-яких обставин непростиме і мерзотне. Рівною мірою непростима і відсутність реакції на використання хімічної зброї, якщо і коли воно відбувається. Безкарність не повинна взяти гору у разі подібних серйозних злочинів", - заявив офіційний представник Генсека Стефан Дюжаррік.

Цю заяву зроблену у зв'язку з тим, що у листопаді минулого року Радбезу не вдалося продовжити мандат Спільного механізму ООН і Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) по розслідуванню хімічних атак у Сирії. Цей механізм, заснований Радбезом, був покликаний встановити сторони, що використовують хімічну зброю у Сирії, але був ліквідований після того, як Росія наклала вето на продовження його мандату.

У вівторок Гутерріш зустрівся з генеральним директором ОЗХЗ Ахметом Узюмджю і підтвердив свою підтримку діяльності організації з перевірки повідомлень про хімічні атаки у Сирії.

Раніше Узюмджю відвідав Нью-Йорк, де поінформував Радбез про останній прогрес у розслідуванні хімічних атак у Сирії. Йдеться, зокрема, про знищення сирійських об'єктів з виробництва хімічної зброї і декларування урядом країни своїх запасів хімзброї.

Читайте також: Росія заблокувала зустріч РБ ООН щодо прав людини в Сирії

Після засідання Радбезу за закритими дверима Узюмджю заявив, що є нові підозри у використанні хлору для здійснення атак у Сирії.

Він повідомив ЗМІ, що Місія ОЗХЗ щодо встановлення фактів застосування хімічної зброї у Сирії розслідує інциденти, що нібито мали місце. Відповідальність за деякі з них покладається на сирійський уряд, а за інші - на збройні опозиційні угрупування.

За словами Узюмджю, є також підозри у використанні хімічної зброї в районі Афрін на півночі Сирії, де турецькі війська ведуть боротьбу з курдами. Проте Місія ОЗХЗ не змогла знайти достовірну інформацію, щоб розпочати розслідування.

Фото: Getty Images / AFP / M. Ibrahim

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-