"Національний фронт" Франції позбавив Ле Пена посади почесного голови - 11.03.2018 17:56 — Новини Укрінформ
"Національний фронт" Франції позбавив Ле Пена посади почесного голови

"Національний фронт" Франції позбавив Ле Пена посади почесного голови

1009
Ukrinform
Учасники з'їзду французької правопопулістської партії "Національний фронт", який відбувся у Ліллі в неділю, переобрали Марін Ле Пен на посаду голови партії та ухвалили новий статут. 

Цим документом скасовується посада почесного голови, яку обіймав засновник партії Жан-Марі Ле Пен, повідомляє DW з посиланням на AFP.

Як зазначається, для 49-річної Ле Пен перебування на цій посаді буде вже третім терміном.

Читайте також: Суд зобов’язав Ле Пена повернути €320 тисяч до бюджету Європарламенту

Крім того, з'їзд, у якому взяли участь близько 1500 делегатів партії, ухвалив новий статут. За це проголосували близько 80% делегатів. Зміни в документі, зокрема, передбачають ліквідацію посади почесного голови, яку обіймав засновник партії Жан-Марі Ле Пен.

Він очолював партію з 1972 року протягом 39 років. У 2011 році він поступився посадою своїй доньці Марін Ле Пен. У серпні 2015-го політика виключили з лав партії за його антисемітські та інші провокаційні висловлювання. Останньою краплею для цього послугувало його висловлювання, що газові камери під час Другої світової війни були лише "деталлю" історії.

Жан-Марі Ле Пен намагався оскаржити своє виключення з партії, але програв. Попри це, за ним зберігалася посада почесного голови. Однак в останні роки нове керівництво партії не допустило Ле-Пена-старшого на жодне важливе засідання. 89-річний політик збирався з'явитися на з'їзді у Ліллі, але після чергового конфлікту з донькою відмовився від цієї ідеї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>