На Кубі обирають Національну асамблею

На Кубі обирають Національну асамблею

991
Укрінформ
На Кубі в неділю проходять вибори до Національної асамблеї.

Про це повідомляє DW

В голосуванні мають право взяти участь понад 8 мільйонів кубинців, які виберуть 605 членів асамблеї, що попередньо були висунуті національною комісією. 548 кандидатів є членами правлячої Комуністичної партії Куби. Якщо комусь з них не вдасться набрати в першому турі 50% голосів, то відбудеться другий тур голосування. 11 березня також проходять вибори 1265 членів 15 провінційних асамблей.

Новий парламент буде скликаний 19 квітня для обрання нового очільника держави. Чинний голова Державної ради Куби (найвища посада в країні) Рауль Кастро залишить свою посаду в квітні, що на два місяці пізніше, ніж мали закінчитися його повноваження згідно із конституцією.

Читайте також: США поки не планують повертати дипломатів на Кубу

Можливим майбутнім наступником Рауля Кастро називають першого заступника голови Держради, 57-річного Мігеля Діас-Канеля, який є членом політбюро Комуністичної партії Куби. Якщо він буде обраний на цю посаду, то стане першою з 1959 року особою на чолі Куби, яка не носитиме прізвища Кастро.

 Рауль Кастро став в.о. голови Державної ради та уряду, коли його попередник на цій посаді - старший брат Фідель Кастро - захворів у 2006 році. У 2008 році Рауль Кастро був офіційно затверджений главою держави. Очікується, що він залишиться на чолі Комуністичної партії країни після того, як залишить посаду голови Державної ради та уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-