Через глобальне потепління Норвегія змушена

Через глобальне потепління Норвегія змушена "підлатати" світове сховище насіння

1864
Укрінформ
Через потепління норвежська влада модернізує Всесвітнє сховище насіння - найбільше сховище для насіння, розташоване на норвезькому архіпелазі Свальбард у Північному Льодовитому океані на відстані 1300 кілометрів від Північного полюса. 

Про це заявив міністр сільського господарства Норвегії Джон Георг Даль, повідомляє The Local.

"Ми хочемо бути впевненими, що сховище насіння буде холодним протягом усього року, навіть якщо температура в Свальбарді продовжить зростати", - сказав міністр. 

Сховище насіння, відкрите у 2008 році, відіграє ключову роль у збереженні генетичної різновидності в світі. У цьому місці зберігаються вже понад мільйон видів насіння. Якщо станеться природна катастрофа, війна, зміна клімату або техногенні катастрофи - вони будуть збережені.

Однак високі температури завдали шкоди довкіллю навколо самого сховища. В 2016 році несподівано розтанула вічна мерзлота, яка повинна була підтримувати температуру всередині сховища на постійному рівні у -18 градусів за Цельсієм. 

Читайте також: Німецькі екологи подали позов проти будівництва "Північного потоку-2"

"Літній сезон був теплішим, ніж ми очікували. Кілька разів до тунелю потрапляла вода, що може бути пов'язано зі зміною клімату", - сказав один з координаторів сховища Асмунд Асдаль.

Саме тому нещодавно влада Норвегії анонсувала виділення 100 мільйонів крон (10 мільйонів євро) для удосконалення сховища та захисту насіння.

Фото: NTB scanpix

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-